Vilded võitlesid võimlas – Eduard Vilde nädal

Vilded võitlesid võimlas

Selgi aastal kulges märtsi esimene nädal Juuru Eduard Vilde Koolis kirjanik Eduard Vildele mõeldes.

Esmaspäeval, 4. märtsil sai kogu koolipere maitsta Vilde sünnipäevatorti, nädala jooksul värskendati teadmisi Vildest, visandati Vilde tegelasi ja valmistati vildelikke toite. Terve nädala kandsid õpetajad ja õpilased “Pisuhännale” mõeldes erinevat värvi sokke.

Reedel oli õpilastel võimalus töötubades lavavõitlust harjutada. Töötube viis läbi Juuru kooli direktor ja Põhjamaade Lavavõitluse Liidu kvalifitseeritud õpetaja Kalle Kõiv. Õpilaste jaoks oli huvitav näha direktorit sootuks uues ja harjumatus rollis.

9. klassi õpilased meenutavad Eduard Vildet tema teose “Pisuhänd” kaudu veel ka järgmisel nädalal, sest 15. märtsil võtab õpetaja Kalev nendega ette retke Vilde muuseumi, kus neid ootab ees muuseumitund “Pisuhänna” teemal.

Vilde nädal on ainulaadne traditsioon, mida Juuru Eduard Vilde Koolis on erineval moel tähistatud aastakümneid. Nädal toimub alati märtsikuus Eduard Vilde sünnipäeva paiku ja suurendab Vilde koolis käivate õpilaste ühtekuuluvustunnet ja silmaringi.

Eva Orav