Meeleolukas õpetajate päev Juuru koolis

1. oktoobril tähistati Juuru Eduard Vilde Koolis õpetajate päeva. 9. klassi õpilased kehastusid õpetajateks ja õpetajad suundusid meeldivalt aega veetma rahvamajja.

Hommikul kogunes koolipere Vilde saali. Direktor Kalle Kõiv pidas kõne, peale mida andsid õpetajad oma rollid üle 9. klassi õpilastele. Esimest korda Juuru kooli ajaloos anti õpetajate eest tunde ka huvikoolis. Õpilane Indra Lokk kehastus õpetajate päeval klaveriõpetaja Ester Ilveseks. Mis õpetaja keegi oli, saab vaadata Juuru kooli meediaringi Instagrami lehelt jevk_pildis.opilased. Pärast üleandmist pidas kõne uus direktor Renari Aav. Aktuse lõpetas 9. klass, esitades endi tehtud laulu “Oh, Juuru kool”. Pärast aktust ootas Vilde toas õpetajaid kohvilaud ja 9. klassi õpilaste tehtud kook.

Õpetajad suundusid pärast tordi söömist rahvamajja, kus neid ootas ees 3 tundi improteatriga ning seejärel rütmiharjutuste töötuba Johan Kristjan Aimlaga. Õpilastel oli 4 tundi uute õpetajatega. Kõik algklasside õpilased joonistasid õpetajatest portreepilte, mis on riputatud näitusele.

7. klassi õpilane Jan Siim Kadarik ja 8. klassi õpilane Tõnis Talvoja arvasid: “See laul, mis 9. klass õpetajatele tegi, oli lahe. Tundides oli huvitav, lõbus ning põnevam kui eelmistel aastatel.”

9. klassi õpilane Adeliis Aria (kehastas Elve Ruusi ja Anneli Simkinit) kinnitas: “Mulle meeldis olla õpetaja ja anda lastele tunde. Lemmiktund, mida andsin, oli eesti keel 1. klassile, kuna see oli viimane tund.”

9. klassi õpilane Indra Lokk (kehastas Kalev Kaske ja Ester Ilvest) avaldas arvamust: “Õpetajate päev oli sel aastal väga tore ja silmi avav. Nägin, kui ilus see töö olla võib, mõistan nüüd õpetajate töö tähtsust ja raskust veidi rohkem. Müts maha õpetajate ees!”

7. klassi klassijuhataja ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Angela Täpsi oli päevast vaimustuses: “See oli minu elu parim õpetajate päev! Minus valitseb suur tänutunne!”

Gerli Ogga