Õpetajad osalesid ohutusõppusel

Reede, 13. oktoobri õhtu veetsid neli Juuru kooli õpetajat Rapla Kesklinna Koolis ohutusõppusel ÄKK. Nelja tunni jooksul pidid õpetajad ennast proovile panema 13 punktis, lahendada tuli erinevaid ülesandeid, et ohuolukorras paremini hakkama saada.

Juuru kooli võistkonda kuulusid sellel aastal Eva Orav, Aili Parek, Mario Hõbemäe ja Pilvi Vetesina. Õppuse käigus tuli neil lahendada erinevaid ülesandeid: õpilasi matkaks ette valmistada, äkkrünnaku korral varjuda, nukku elusada, tuld kustutada, kohtuda looma ja reporteriga jne. Igas punktis oli midagi meelde tuletada või juurde õppida.

Rapla ÄKK toimus sellel aastal neljandat korda. Raplamaa eeskujul on ÄKK levinud ka teistesse Eesti maakondadesse: Jõgeva-, Põlva-, Lääne-Viru-, Ida-Viru- ja Läänemaale. Ohutusõppuse ÄKK koostööpartnerid on Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Transpordiamet, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Sotsiaalkindlustusamet, Eesti Punane Rist ja Keskkonnaamet.

Õpetaja Aili Parek ja Eva Orav leidsid, et ohutusõppusel oli tore, kuid action’it oleks võinud rohkemgi olla.

Viide videole https://www.tv3.ee/3-portaal/tv3-uudised/raplas-toimus-suuroppus/