Juuru kooliteater taas Eesti tipus!

Aprilli viimasel nädalavahetusel toimus Otepääl Põhikoolide Kooliteatrite Riigifestival (5.-9. klass).

Raplamaad esindas juba kolmandat aastat järjest Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp. Seekord juhendaja Kalle Kõiv’u kirjutatud näidendiga “Peatus”.
Kokku oli erinevaid piirkondi (üle Eesti) esindamas 18 truppi, ligi 200. noore näitlejaga. Vaatamist ja kaasa elamist jätkus kaheks pikaks päevaks. Etendusi hindas kolmeliikmeline žürii: Virko Annus, Marika Palm ja Sven Karja. 
Juuru Eduard Vilde Kooli näitetruppi tunnustati dramaturgi eripreemiaga (Kalle Kõiv) ning kahe parima näitleja eripreemiaga (Laura ja Liis).Samuti valiti Juuru kooli näitetrupp juba kolmandat aastat järjest riigifestivali laureaatide sekka.
Näidend “Peatus” on fantaasialugu 12.aastase Eno ja 8.aastase Aino juhuslikust kohtumisest 1940.aasta suvel, metsade ja põldude vahelises bussipeatuses. Bussi oodates kohtuvad nad mitme omanäolise tegelasega, kes mõjutavad tugevasti nii Eno kui Aino hilisemat loomingut. Päriselus kohtusid tuntud lastekirjanikud 1950.ndatel aastatel. Nende abielust on sündinud tuntud kultuuritegelased Rein Raud, Piret Raud ja Mihkel Raud. Etenduses mängivad Juuru kooli 6. klassi õpilased: Liisi , Laura, Liis , Eneliisa . Juhendaja Kalle Kõiv.
Etendust “Peatus” on võimalik näha 30. mail, kell 19.30, Juuru Rahvamajas (kevadkontserdil).