Eesti Vabariik 101

Reedel 22.02. tähistati Juuru koolis Eesti Vabariigi 101. aastapäeva.

Hommik algas näituse avamisega kooli auditooriumis – Ajatelg: Eesti Vabariik 101 (juhendaja õp. Anneli Simkin). Näitus koosneb 5.-9. klassi õpilaste Eesti ajaloo sündmuste joonistustest paigutatuna ajateljele.

Päev jätkus piduliku aktusega Juuru rahvamajas. Aktusel tähistati 100 aasta möödumist Eesti Vabadussõjast. Tuletati meelde Vabadussõja lugu ja meenutati seitset vapra kohaliku Vabadussõja kangelase elukäiku (8. klassi noormehed ja klassijuhataja). Ärgem unustagem tänulikkust – see annab lootust tulevikuks!

Imeliste isamaaliste lauludega kaunistasid aktust Thea Paluoja noorte lauljate kvintetiga. Riigikaitse vajalikkusest käis rääkimas Rapla maleva pealik major Tooming. Aktuse järel tehti ühispilt ja liiguti koolimajja peolauda.

Palju õnne, kallis Eesti!

Fotod: Merilin Mäekivi