Möödunud nädal oli meie koolis ajaloole ja ühiskonnaõpetusele pühendatud. Kuna Konstantin Pätsi sünnist möödus sel aastal 150 aastat, käsitleti kõikides ajalootundides tema elulugu. Räägiti ka üleüldiselt Eesti ajaloost ning Juuru ajaloo kinnistamiseks said kõik huvilised Vilde saalis teha fotomemoriini, fotodel olid kunagised Juuru elanikud ja hooned.
Nädal algas esmaspäeval algklasside viktoriiniga, mille võitsid Emille Täpsi, Ruudi Hämarsalu, Arlet Taniel Kõrgla ja Marta Lisandra Ansi, samalaadset viktoriini tegid neljapäeval 5.-9. klass: esimeseks tuli 9. klass, teiseks 6. klass ja kolmandaks 7. klass.
Teisipäeval külastas 9. klass Vabamut ning KGB vangikonge. Õpilased mõistsid Vabamus paremini Eesti ajalugu. KGB vangikongid panid mõistma, kui hea elu meil praegu on. 9. klassi õpilane Marie Liisbet arvas, et vangikongides käia oli huvitav, uskumatu, et inimesed on võimelised üksteisele nii palju haiget tegema. Vabamu kohta lisas ta, et nüüd mõistab ta Eesti sõjapõgenike tehtud valikuid rohkem.
Kolmapäeval oli võimalus Vilde saalis vaadata sõjafilmi “1944”. Kohale oli tulnud 8 õpilast. Õpilase Gerli Ogga sõnul oli filmi valik väga hea.
Reede hommikul esimese tunni ajal käis õpetaja Kalev 9. klassiga kirikus vabadussõjas langenuid mälestamas. Kõik üheksandikud said katsetada kirikukella löömist. Nädal lõppes piduliku aktusega Vilde saalis. Pärast direktori sõnavõttu sai kuulata klaveripala, sellele järgnes iseseisvusmanifesti ettelugemine ning luuletus. Emille Täpsi ja Kaisa Jalukse esinesid koos armsa looga kodust ning õpetaja Kalev andis õpilastele järeleaitamistunni Konstantin Pätsist. Mudilaskoori saatis klaveril õpetaja Elve ning nad sulatasid oma siirusega ka kõige kangemad südamed. Lõpuks autasustati viktoriinides esikolmikusse jõudnud klasside. Õppealajuhataja Eva Orava arvates oli selleaastane ajaloonädal sisutihe ja südamlik, targemaks said nii õpilased kui ka õpetajad.
Indra Lokk