AHHAA jõudis Juuru

28. septembril tulid meie kooli külla AHHAA teaduskeskuse koolitajad. 5.-9. klassi õpilased ja õpetajad said AHHAA koolitajate eestvedamisel lahendada Rakett69-st tuttavaid ülesandeid.

Õpilased ja õpetajad jagati eraldi klassidesse. 5.-9. klassi õpilased osalesid töötubades, kus esimeses pooles lõigati välja rakett ja teises pooles ehitati kosmoselaev, mille sees oli astronaut (muna). Kosmoselaevad visati aknast välja ja eesmärk oli astronaut tervena tagasi saada. Päeva lõpuks said õpilased spordisaalis jälgida teadusteatrit.

Õpetajad jagati ka nelja rühma ja nemadki pidid lahendama samu ülesandeid nagu õpilased. Peale selle jagati õpetajatele teadmisi selle kohta, kuidas teadusülesandeid tundidesse põimida.

Õpilastel oli väga huvitav ja vahva päev, ka õpetajad lustisid nagu väikesed lapsed.

Indra Lokk