Reedel, 15. märtsil käis 9. klass Tallinnas ringkäigul. Külastati Riigikogu ja Eduard Vilde muuseumi. Õppekäik lõimis nii ühiskonnaõpetust (ühiskonna 1. sektor), ajalugu (1920.-1930. aastate Eesti) kui ka kirjandust (Eduard Vilde elu ja looming).
Eelmisel õppeaastal vaatas 9. klass telelavastust “Pisuhänd”, muuseumitund oli põhiliselt seotud sellega, aga tuletati meelde ka Eduard Vilde elu.
Õpilased külastasid nii Riigikogu ruume kui ka Valget saali. Oli võimalus vestelda endise riigikogu liikme Heiki Hepneriga, kellelt said õpilased palju huvitavat infot ja küsimusi küsida.
Päeva lõpus astuti läbi Metsakalmistult, kus pandi küünlad Konstantin Pätsi, Eduard Vilde ja Lennart Meri hauale. See on olnud viimastel aastatel lõpuklassi traditsioon.
9. klassi õpilane Gerli Ogga leiab, et Riigikogusse minek oli väga hariv kogemus. Eriti meeldis talle Vilde muuseumis käik, sest seal sai hea ettekujutuse temast kui isiksusest. Õppekäiku jäävad kindlasti meenutama pluusid, mis õpilased muuseumist ostsid. Indra Lokk arvab, et huvitav oli näha Riigikogu tööd lähemalt. Vilde kooli õpilasena on enesestmõistetav, et Vilde muuseumis peab käima ja lähemalt tutvuma tema elulooga.
Marie Liisbet Paju